Yeni Hatay Stadyumu

Samet Çağman

Altın Aslan
Administrator
Katılım
18 Şub 2010
Mesaj
74,354
Alınan Beğeni
96
#1
Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, görselini ilk kez Hatay’da kamuoyuyla paylaştığı Hatay Stadyumu ile Hatay’ı spor kenti olarak kurguladıklarını belirterek 2013 yılında Hatay’a yapacakları yatırımları açıkladı. Buna göre stadyum dışında Hatay’a, 4 bin seyirci kapasiteli spor salonu, antrenman salonu, buz pateni salonu, olimpik kapalı yüzme havuzu, jimnastik salonu ve sentetik çim yüzeyli futbol sahası yapılacak.

Adalet Bakanı Sadullah Ergin’le birlikte bir dizi temasta bulunmak için Hatay’ı ziyaret eden Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, 25 stadyum projesi içinde yer alan Hatay Stadyumu’nu kamuoyuna açıkladı.

Hatay’a Bordo-Beyaz Stadyum

Hatay’a yapılacak olan 25 bin seyirci kapasiteli stadyum projesinin görsellerini ilk kez kamuoyuyla paylaşan Bakan Kılıç şunları söyledi:

“Gördüğünüz gibi bordo-beyaz renklerde bir stadyum. Stadyum inşaatımızda kaba işi yukarıdan başlayıp zemine kadar inecek, dolayısıyla stadyumun iskeleti dışarıdan görülmeyecek. Bunun da şöyle bir avantajı var. Tribün altlarının tamamı gerektiğinde sergi alanı olarak, gerektiğinde bireysel branşlarda küçük ölçekli antrenman ve spor salonları hizmete devam edecek. Stadyumun çatısının üzerinin tamamı güneş panelleriyle doldurulacak biçimde, tribünleri de ambiyansın bozulmaması için tek katlı olarak inşa edilecek. Bu yapıldığı takdirde stadyumun üzerine yapılacak güneş panelleri, stadyum dahil bütün o bölgedeki spor komplekslerinin aydınlatma, ısıtma gibi ihtiyaçlarına cevap verebilecek, kendi enerjisini üretecek, ekolojik bir stadyum görüntüsünü de kazanmış olacak.”
 

Eyüp

Bronz Aslan
Katılım
6 Eki 2009
Mesaj
2,286
Alınan Beğeni
10
#3
Siteye girdim 4 tane stad haberi var. Ne güzel ya. Çok mutlu oldum.Güzel ülkemin her yerine böyle modern stadların yapılmasını istiyoruz.