Turkcell Süper Lig Haberleri...

Katılım
30 Eyl 2009
Mesaj
21,185
Alınan Beğeni
26
Website
sporismo.blogspot.com
Ynt: Turkcell Süper Lig Haberleri...

Schuster olmazsa Pellegrini
Teknik direktör Mustafa Denizli ile yollarını ayıran Beşiktaş'ta ilk hedef Alman Bernd Schuster. Siyah-beyazlı ekip Schuster'de bir sorun yaşaması halinde rotayı Real Madrid'den gönderilen Pellegrini'ye çevirecek...Mustafa Denizli ile yollarını ayıran Beşiktaş yönetimi, teknik direktör arayışlarını hızlandırdı. Alman teknik adam Bernd Schuster ile görüşen yöneticiler, Real Madrid'den ayrılan Şilili Manuel Pellegrini için de nabız yokluyor.

Beşiktaş yönetimi, sezonun bitimine 4 hafta kala Mustafa Denizli ile sözleşme yenilemiş fakat yapılan mukavaleyi Futbol Federasyonu'na göndermeyince tecrübeli teknik adamla arasındaki ilk kriz patlak vermişti.

Ardından Ricardo Quaresma transferine, öncelikle futbolcularının alacaklarının ödenmesi halinde 'evet' diyeceğini belirten başarılı teknik adam ile Beşiktaş yönetim kurulu arasındaki ipler kopma noktasına geldi. Geçtiğimiz Pazartesi günü hastalığı için yapılacak rutin kontroller nedeniyle İzmir'den Çeşme'ye giden Denizli, yöneticilerin Milano'da Bernd Schuster ile görüştüğünü öğrenmesinin ardından Basın Sözcüsü Mete Düren ile bir araya gelerek sağlık sorunları nedeniyle görevine devam edemeyeceğini açıkladı.

Yöneticilerin Başkan Yıldırım Demirören ile durum değerlendirmesi yapmalarının ardından Mustafa Denizli ile yolları ayrılırken, yeni hoca için arayışlara hemen başlandı. Beşiktaş, önce Alman teknik adam Bernd Schüster ile görüştü. Alman teknik adamla belli ölçüde anlaşan siyah-beyazlılar, bir yanda da alternatif isimler üzerinde çalışmalarını sürdürüyor.

Yöneticiler, Alman teknik adam ile anlaşılamaması durumunda rotasını Manuel Pellegrını'ye çevirerecek. Real Madrid'den ayrılan Şilili teknik adamı listesine alan siyah-beyazlılar, sezonu erken açmak zorunda olduğu için teknik adam sorununu bir an önce çözümlemek istiyor.

LÖW DE GÜNDEMDE
Dünya Kupası sonrası Almanya milli takımından ayrılması beklenen teknik direktör Joachim Löw'ün de Beşiktaş'ın gündeminde olduğu ifade edildi.


NTV Spor
 
Katılım
30 Eyl 2009
Mesaj
21,185
Alınan Beğeni
26
Website
sporismo.blogspot.com
Ynt: Turkcell Süper Lig Haberleri...

Ve Denizli resmen gitti

Beşiktaş'ta Mustafa Denizli dönemi resmen bitti. Başkan Yıldırım Demirören ve Mustafa Denizli ortak bir basın toplantısı düzenleyerek, kararı kamuoyuyla paylaştı.


Son günlerin hareketli takımı Beşiktaş’ta 1.5 yıllık Mustafa Denizli dönemi sona erdi. Sağlık problemi nedeniyle görevine devam edemeyeceğini açıklayan Mustafa Denizli, başkan Yıldırım Demirören’le birlikte Akaretler’deki kulüp binasında ortak bir basın toplantısı düzenledi.

Toplantıdan satır başları şöyle;

YILDIRIM DEMİRÖREN
-En zor basın toplantımı gerçekleştiriyorum. Beşiktaş tarihinde 20 senedir olmayan başarıyı kazanmış hocayla yollarımızı ayırdık.

-Mustafa Denizli bana futbol dışında da çok şey öğretti.

-Basında beni ve yönetim kurulumu sahtekar yerine koyanlar oldu, ama biz onlar gibi değiliz.

-Maalesef hocamızla sağlık durumu nedeniyle yollarımızı ayırıyoruz.

-Beşiktaş başkanı ve yönetimini yıpratmak basına yakışmaz.

-Hocamızla devam etmek isterken, salı gününden beri gelişen olaylar bizi bu noktaya getirdi.

-Hocamıza her zaman kapımız açık.

-Yarından itibaren 6 teknik direktör adayıyla görüşmeye başlayacağız.

MUSTAFA DENİZLİ

-Yaklaşık 2 yıldır görev yaptığımız başkanımız ve yöneticilerimize bugüne kadar gösterdikleri destek ve güvenden ötürü teşekkürlerimi sunuyorum.

-Türkiyede birçok büyük camiada görev yaptım, fakat bu camiların içinde Beşiktaş benim çocukluk aşkımdı. Bugün de değişen birşey yok. 50 yıl önce ne isem bugün de oyum.

-Beşiktaş’la olan ayrılığım ne kadar sürer bilemiyorum, ancak sıhhatli yapıya kavuşmam için bir süreye ihtiyacım vardı. Bu süreyi büyük heyecanlardan uzak geçirmeliyim. Bu nedenle başkan ve yönetim kurulundan ricada bulundum.

-Beşiktaş’a sağlıklı hizmet edemeyeceğim ve benim de aşırı heyecanlardan uzak kalmam gerektiği için birlikte bu kararı aldık. Oun dışında yazılan hiçbir şey doğru değildir.

-Beşiktaş’ta mutluydum, ancak şartlar bizi buraya getirdi. Olağanüstü güzellikler ve mutsuzluklar yaşadık. Bu süreci camiaya dönüşümün daha kuvvetli olması için uygulamaya koyduk.

-Başkan ve yönetim birkaç gün kaybetti yeni teknik adam için. Gelecek olan teknik adama yaptığımız çalışmalarla ilgilir raporumuz sunacağız.

-Beşiktaş Türkiye’de gelecek sezonun programını ilk yapan kulüptür. Medyanın bu konuda Beşiktaş’a haksızlık yapmasına müsaade etmeyiz.

-Zaman zaman farklı görüşler ortaya çıkmıştır ancak hiçbirine sitemde bulunmadım. Sizlere de teşekkür ediyorum.


NTV Spor