Rick Pitino'dan Ezeli Rekabet Nedir,Ne Değildire Dair Güzel Bir Tespit

Senrey26

Well-known member
Katılım
15 May 2019
Mesaj
411
Alınan Beğeni
202
#1
Yunan Ligi’nin play-off’ların yarı final serileri öncesi düzenlediği basın toplantısında Rick Pitino, Olympiakos ve Panathinaikos arasındaki rekabet hakkında sert ve net ifadeler kullanmaktan çekinmedi.

Yeşiller, Kırmızılar’ın playoff ilk turunda çekilmesi sonrası maç oynamadan yarı finale çıkması sonrası 66 yaşındaki koç bu tür kararların Yunan basketboluna zarar verdiğini vurguladı:

“Giannis Antetokounmpo, Yunan basketbolu ve Yunanistan’ın bilinirliği için çok şey yapmış bir oyuncu. ABD’de her yerde seviliyor. Çoğunlukla Yunanistan’daki geçmişi nedeniyle olduğunu söylüyorlar. Çok çalışkan ve alçak gönüllü. Bu ülke ve basketbol için o kadar çok şey yaptı ki… Ama bir de madalyonun diğer yüzü var: Takımlar maçlara çıkmıyor, takımların maçlardan çekilmesi Yunan basketbolu ve temsil ettiği her şeye zarar veriyor.”

İnsanlar, Olympiakos’la Panathinaikos arasında ezeli rekabet olduğunu söylüyor. Bence yok. Bence bu bir ezeli rekabet değil. Ezeli rekabetler saygı üzerine kurulur. Ezeli rekabetlerin geleneği yenilen takımın tavrında görülür. Biz sahaya çıktığı zaman Olympiakos’u bitirmek istiyoruz, onlar da bizi bitirmek istiyor. Ama maçın sonunda tüm Olympiakos oyuncularına ve koçlarına büyük saygım var. Ezeli rekabet böyle olur. İki taraf birbirine saygı duymuyorsa rekabet değil anarşi olur. Bu yıl olan anarşiydi.”

“Ben şahısları suçlamıyorum. Olympiakos’a da koçuna da saygı duyuyorum. Ama bu yıl yaşananlarla iyi basketbol oynamak imkansız. Bahaneler zafiyet göstergesidir. İyi basketbol oynanması için birçok kuralın uygulanması lazım. Bir EuroLeague maçına 20 bin Panathinaikos’lu sahanın çevresinde sigara içerken ya da 12 bin Olympiakos’lu sigara içerken çıkamayız. Boğulma tehlikesi geçirmekle kalmadık, ben bir de üç gün konuşamadım. Kurallara göre salonun içinde sigara içmek yasak, ben salonun içinde yıldız oyuncum boğulsun istemiyorum.”

“Yunanistan’da birçok şey beni rahatsız etti. Ama altı aylık tecrübemin %90’ı beklediğimin üstünde müthişti. Kalan %10’undan bir koç olarak utanıyorum. Umarım bir şeyler değişir. Yunanistan için isteğim bu saçmalıkların bitmesi.” (Eurohoops)
 

Emre Akkaya

Altın Aslan
Administrator
Onursal Uye
Katılım
22 Şub 2012
Mesaj
74,758
Alınan Beğeni
4,212
#2
Adam iyi konuşmuş,birbirine saygı duyulmazsa bu rekabet degildir,anarşi olur.Bunu bizim ülkemizde ki takımlara da uyarlıyabiliriz.

Peki neden çıkmamışlar sahaya bilen var mı?Birde küme düşürülmüşler sanırsam.
 

Senrey26

Well-known member
Katılım
15 May 2019
Mesaj
411
Alınan Beğeni
202
#4
1567694330543.png

Dünkü törende minik bir Fenerbahçelide gelmiş ve olması gerektiği gibi olay olmamış, tersi olsa bayağı bir şeyler olurdu, olmuşluğu var.:shake
 

Senrey26

Well-known member
Katılım
15 May 2019
Mesaj
411
Alınan Beğeni
202
#5
fenerlilerin iyice gözü dönmüş, forumlarında fatih terimin futbolculuğundaki olayları (sanki isa, selçuk yula yaşar duran abdülkerim durmaz, bahtiyar vs gibi fenerliller fatih terimden çok farklıymış gibi) fatih hocanın haklı tepkilerini bile çarpıtmışlar durmuşlar, şimdide başkan aslen antepli Mustafa Cengiz ile yandaş rizeli müteahhit Mehmet Cengiz i kardeş ilan etmişler soyadlarından başka benzerlik yok ama kafayı yemiş sahtekarlar.