Ben Başkan Olsaydım...

Emre Akkaya

Altın Aslan
Administrator
Katılım
22 Şub 2012
Mesaj
79,863
Alınan Beğeni
5,812
#1
Ah bi kulüp başkanı ya da sportif direktör olacaktım ki,kulube hem ekonomik hem de sportif anlamda çag atlatırdım:)

Vaatlerimi sıralıyorum:cool:Sizde kendi vaatlerinizi yazın,okuyalım hep beraber.

1-Başkan seçildigimin sonrasındaki ilk 3 gün bunu kutlayacagım sevdiklerimle,kulüptekilerle,taraftarlarla falan,bi barbekü,yemek organizasyonu düzenliyecegim.Maksat kaynaşmak olsun.

2-Mazbatayı aldıgım ilk gün öncelikle kulüpteki sporcularla,çalısanlarla toplantılar yapacagım,onlara beklentilerimi anlatacagım.Ve de zırzop yanalrına inip konuşmayacagım,medyada da konuşurken beni çok nadir görceksiniz.

3-2. maddenin dışında ayrıca ilk 15 günlük süre içerisinde yönetimdeki arkadaşlarıma istişareler edip kulüple ilgili neler yapılabilir,ekonomik anlamda,alt yapı anlamında,tesis anlamında v.b. neler yapılabilir onları konuşacagım.

4-İlk 1 ay içinde sportif direktör getirecegim ve ona ana hatları çizdikten sonra tüm yetkileri verecegim,hoca ve transfer işini o halledicek.

5-Yukarıda yazdıgım ana hatlar ne onları sıralıyım;

a-Yıllıklarda üst sınır bonusla en fazla 3,5 milyon euro olacak ve bu parayı en fazla 2 oyuncu alacak.Ayrıca toplam futbolcu giderleri stopaj,bonus hepsi içinde en fazla 55 milyon euro olacak.

b-Bonserviste 1 oyuncu için ödenecek üst sınır en fazla 10 milyon euro olacak ve de bi transfer döneminde ödenecek toplam bonservis ücreti en fazla 25 milyon euro olacak.

c-Takım sadece hazır oyunculardan kurulmayacak,alt yapı,scout,klas isimler olmak üzre 3 sınıf toplulugun karmasından oluşacak.

6-Yurt dışından scoutluk konusunda en iyi olan hocalar getirilecek,yıllıkları ne ise karşılanacak ve bunun bize dönüşü müthiş olacak.1 tanesi ülkemizdeki alt liglerden oyuncualrı gözlemliyecek,1 tanesi Afrika kıtasından,1 tanesi Güney Amerikadan,1 tanesi Asyadan,1 tanesi Avrupa 5 büyük ligi dışında kalan 4-5 ligden,1 taneside 5 büyük Avrupa liginin alt liglerinden gözlemler yapacak ve bunları sezon içinde sportif direktöre raporlıyacak.

7-Yine yurt dışından önemli alt yapı hocaları getirilecek,bunlar sözde degil özde alt yapı egitimcileri olacak.Kaç tane alt grup varsa o kadar alt yapı hocası getirilecek.Ayrıca 5 büyük ligdeki alt yapısı gözlemlenip orada hangi çalısma sistemi,araç gereçleri varsa onlar örnek alınacak.Ve her sene en az 1-2 tane alt yapıdan üste oyuncu çıkarıtılacak.


8-Bu sistemi kurduktan sonra,kulubümüz çag atladıktan sonra sponsorlar sıraya girecek,en iyi sponsorlarla anlaşılacak.Ayrıca amatör şubelere harcanacak paraların çogu bu sponsorlardan karşılanacak.Amatörlere maddi destek için her türlü kampanya yapılacak.

9-Sporcularımıza,hocalarımıza,tüm çalısnaalra paraları günü gününe tıkır tıkır ödenecek,bunlar onların hakları.

10-Arazilerden gelen paralar günü ve koltugu kurtarmak için pahalı çilek transferlerine degil borçlara gidecek,bunun için herşeyi yapacagım.Ayrıca buradan bi miktar para arttırılıp ileride degerlenecek bi arazi alınacak ve bu arazi kiraya verilecek.

11-Tüzükte bazı konularda degişiklik talabi yaapcagım genel kuruldan,mesala borcu takan başkan,yöneticiler bunu sponsor falan olup o şekilde karşılyacak,bunu kabul ettirmek için çok çalısacagım.

12-Sevgili GS taraftarları,ben sizin içinizden çıktım biliyorsunuz,sizi çok iyi anlarım bu yüzden,sizden bunları gerçekleştirmek için zaman istiyorum,sabır edin ki bir makine gibi işleyen kulüp ortaya çıksın ve de Avrupalılarla yarışabilelim.Çok degil 3 sene içinde bu dedigim sistemi kurar,oturturuz ve ilk 3 seneden sonra yavaş yavaş meyvelerini almaya başlarız,yaklaşık 5 sene sonrada oturmuş olur tamamen.Başarıdan başarıya koşan,borç kamburundan kurtulmuş bir kulüp olur.

13-Sevgili GS taraftarı,sizinde başkanlık seçiminde oy kullanma hakkınız oldugunu düşnüyorum,kulübün gerçek sahipleri sizlersiniz çünkü,bunu da kongreye sorarım ve kabul ettirmek için çok çalışırım.Cuzi bir mebla karşılıgında kulube üye olursunuz ve oyunuzu verirsiniz,böylece herkesin içi rahat etmiş olur,biat kültürü,liseli- lisesiz ayrımı tarihe karışmış olur.

14-Bitmedi,1 tanesi ligimizden,1 tanesi Avrupadan olmak üzre 2 tane pilot takımı alınacak,buraların başına eski futbolcualrımızdan isimler getrilecek ve en az her sene 1 tane oyuncu alınacak A takıma.Ayrıca alt yapıdan ve bu pilot takımdan oyuncular oynamak garantisiyle kiralanacak isteyen takımlara.

15-GS Tv yayıncı kuruluşla anlaşması bittikten sonra herkese açık platforma taşıyacagım.Ayrıca kanalımızı daha izlenir hale getirmek için buraya işin piri birini getirecegim ve neler yapılabilir hepsini planlıyacak.

16-Her yaz ALİ SAMİ YEN CUP adında bir turnuva düzenlenicek sahamızda,toplam 4 takım olacak ve bunların içinde Avrupanın iyi kulüpleri olacak,bi gelenek haline gelecek.Peki buradan elde edilecek geliri ne yapacagım biliyormusunuz,fakirlere,yardım kurulışlarına,ameliyat gibi zor durumda olanalra bagışlıyacagım.Ayrıca isteyen GS BAGIŞ Hesabı adlı yere bagışta bulunabilecek.

17-Vefa çok önemli,GS VEFA HUZUREVİ adı altında bir yer kurulmasını saglıyacagım,buraya araştırıp eski GS sporcuları,eski rakip sporcular,eski sanatçılar çogunlukta olmak üzre yardıma muhtaç insanları alacagım.

18-Sene boyunca amatör gençlerin oluşturdugu ülke genelinde halı saha maçları düzenletecegim,lig ve eleme usulleriyle son 4 e kalan takımlar stadımızda maç yapmaya hak kazanacaklar ve buradan 1. çıkan takım futbolu bırakmış eski futbolcualrımızla maç yapmaya hak kazanacak.Ayrıca sıralamarına göre bu son 4 e kalan takımlara para ödülü verilecek.

19-Her yaz kulubümüze damga vurmuş eski futbolcu,yüzücü,voleybolcu,basketbolcu,tekerlikli basketocular v.b. branştakiler 1 hafta boyunca GS TV de gösterilmek üzre özel etkinlik maçları,yarışmaları yapıalcak.

20-Dünyaya açılmakta gerek,her sene ara dönemde Çin-Afrika-Japonya-ABD v.b. ülkelerin takımlarıyla turnuva düzenlenicek.Çeşitli maddi,manevi ortaklıklar kurulacak.

21-Malum devrimiz sosyal medya devri,kulubümüzün sosyal medya hesabına bakıcak biri getirilecek ve buradan gerektiginde çeşitli duyurular yapacak,taraftarların şikayet ve önerilerini takip edecek,önemli gördüklerini sportif direktörle paylaşıcak.

22-Son olarak şunu diyim;Biliyorsunuz şike mevzusunda siyaseti,TFF si,medyası,yöneticisi,kongresi,taraftarı hepsi Fb yi korudular,kul hakkı yediler.Ve yine TFF birilerini korumak amaçlı kararlar alıyor.Öncelikle kulubümüzün resmi internet sitesininin başına çok iyi cevapalr veren zeki biri getirilecek,gereken cevaplar verilecek.Baktık yine düzen degişmiyor,kul hakları pişkince yeniyor,ligden çıkıp ayrı bir lig kurma girişimleri olmak üzre en sert,en ciddi tepkiler verilecek,kararlar alınacak.
 
Son düzenleme:

melih1905

Guest
M
#2
1-Başkan seçildigimin sonrasındaki ilk 3 gün bunu kutlayacagım sevdiklerimle,kulüptekilerle,taraftarlarla falan,bi barbekü,yemek organizasyonu düzenliyecegim.Maksat kaynaşmak olsun.

Bizi de çağırırsın herhalde :geek::geek:,

Beğendim Emre keşke böyle bir başkanımız olsa hatta bu vaatlerin yarısını yapacak başkan olsa o bile bizi kurtarır (y)

Benim birazdan çıkmam lazım, o yüzden şimdi yazmaya hiç başlamayım :geek::geek:
 

gsemir

Altın Aslan
Administrator
Katılım
6 Mar 2018
Mesaj
6,752
Alınan Beğeni
2,932
#3
gelecek vadeden oyuncular yetiştirerek yüksek meblalara satmamız lazım. yoksa kim gelirse gelsin bu borç kapanmayacak.

+cl'ye katılmakta çok önemli bir gelir kalemi.

sonrasında stat+store+reklamlar geliyor (bunlar zaten var ama her sene üzerine koyarak devam etmeli)
 

Emre Akkaya

Altın Aslan
Administrator
Katılım
22 Şub 2012
Mesaj
79,863
Alınan Beğeni
5,812
#4
1-Başkan seçildigimin sonrasındaki ilk 3 gün bunu kutlayacagım sevdiklerimle,kulüptekilerle,taraftarlarla falan,bi barbekü,yemek organizasyonu düzenliyecegim.Maksat kaynaşmak olsun.

Bizi de çağırırsın herhalde :geek::geek:,

Beğendim Emre keşke böyle bir başkanımız olsa hatta bu vaatlerin yarısını yapacak başkan olsa o bile bizi kurtarır (y)

Benim birazdan çıkmam lazım, o yüzden şimdi yazmaya hiç başlamayım :geek::geek:
Sizi telefonla tek tek bizzat arıyacagım,pirzola,köfte,gazoz v.b. aklınıza gelirse söyleyin:)Osman a da ayrıca evine götürsün diye 10 koli gazoz verecegim:D:D

Sagol Melihcim,yani bunları düşünmek,yapmak öyle zorda degil,yeter ki istesinler ama hepsi günü ve koltugunu kurtarma derdinde oluyor.

Tamam ama akşama vaatlerini bekliyorum:)