Aslantepe Türk Telekom Arena 15 Aralık Fotoğrafları

Durum
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.

kral paşalı

Well-known member
Katılım
24 Mar 2010
Mesaj
10,220
Alınan Beğeni
9
Cevap: Aslantepe Türk Telekom Arena 15 Aralık Fotoğrafları

Stadın açılışında, yani 15 Ocak'da olması gerekenler yetişecekse problem yok. Kulübün veya TOKİ'nin yapacakları farketmez. "Açılış" yapmanın, stadı tüm Türkiye'nin görüşüne çıkarmanın ve ilk maçı oynamanın minimum gereksinimleri oluşsun yeter.

Şimdi bunlara baktığımızda bunları iki başlık altında toplayabiliriz. Birincisi maç oynanabilmesi için gerekli şeyler, ikincisi prestij için gerekli şeyler.

Maç oynanması için gerekli şeyler:

- Her türlü giriş-çıkış, çatı, soyunma odası, koltuklar, turnike, merdiven, soyunma odası, yedek kulübesi, çimler, kaleler, skorbord, basın tribünü, aydınlatma, ses sistemleri, otopark, tuvaletler, elektronik altyapı, iletişim altyapısı, güvenlik önlemleri, çevredeki dolaşım alanları hazır olmalı. Bunlarda bir sıkıntı yok sanıyorum. Koltuklardaki düzeltmeler, eksik koltuklar, skorbord, basın tribünü, merdiven işaretleri, çevre düzenlemesinin insanların dolaşacağı kısmı, yönlendirme tabelalari 1 ayda rahatlıkla yetişir sanırım. Ayrıca locaların iç dekorasyonu da yetişecektir diye tahmin ediyorum. O da loca alanlar için önemli olsa gerek.

- Ulaşımın sorunsuz sağlanmış olması. Bu konuda tek sıkıntı Cendere Yolu. Onun yetişmeyeceğini zaten söylediler ama orası ana ulaşım değil ikincil ulaşım güzergahı olacaktı zaten. Biraz sıkışıklık yaşanabilir ama metronun olması o sıkıntıları minimuma indirecektir.

Maç oynanması için bunlar yeterli zaten. Ancak bir de prestij konuları var:

- Stadın dış görünüşünde bir eksiklik, bir çirkinlik olmamalı. Burası benim en sıkıntılı olduğum nokta. Parabolik kirişlerin şu haliyle lekeli kirli berbat görüntüsü bu maddede benim için çok önemli bir durum. Eğer onların temizliği yetişmezse çok büyük prestij kaybı yaşatacaktır bence. Hele medya sırf kötülemek için oralara takarsa iyice kötü olacak. Medya haber yapmasa bile o görüntüleri farkeden birçok insanın gözünde stadın imajı kötülenecektir. Malesef hala onların 15 Ocak'a yetişip yetişmeyeceği konusunda bilgi alamadık. Bana yetişmez gibi geliyor çünkü çok kapsamlı bir alan. Umarım yanılıyorumdur.

- Çevre düzenlemesinin görüntü ile alakalı kısımları. Bunu da şöyle yazmak lazım. Eğer yolları, dolaşım alanlarını falan yapar. İnşaat izbeliğini, molozları falan kaldırırlarsa o zaman detayların yetişmemesi çok dert olmaz. Süslemeler yetişmemiş olsun dert değil yani. Atıyorum çim olacaklar yerler çim olmayıversin de, toprak olsun ama düzgün olsun. Banklar monte edilmemiş olsun ama bulunacakları yerlerde bir çirkinlik olmasın. Dolaşım yolları ve aydınlatması güzelce yapılsın çevrenin, inşaat kirliliği olmasın yeter. Çimdir, süslemedir, banktır, yapılır.

- Bir de stadın içinde insanların ve basının girip çıkacağı yerlerde, kameraların göreceği yerlerde bir çirkin görüntü kalmasın. Aman aman süslenmese de olur ama kirli, toz toprak içinde, ya da kaplama yapılması şart olan bir yer açık kalmasın, sağdan soldan göz öünde kablolar geçmesin falan. Aydınlatması da eksiksiz yapılmış olsun. Varsa tamamlanmamış yerler de AVM'lerde falan tadilat olduğunda yaptıkları gibi çirkin olmayacak bir şekilde kapatılsın, giriş-çıkış verilmesin. Bunlar yeterli.

Bunlar olduktan sonra açılış yapılmasında ve stadda maç oynanmasında problem olmaz bence. Bunlar arasında yetişmeyeceğinden tek korktuğum parabolik kirişlerin tıraşlanması. Cendere Yolu'nu kabullendik zaten. Onun dışında mesela restoranlar kullanıma açılmamış olsa da olur. İlk maçta oturup uzun uzun yemek yemek veya müze gezmek zorunda değiliz sonuçta orada. Restoranların dekorasyonu tamamlanmadı diye de bir prestij kaybımız olmaz. Sadece temel şeyleri satan büfelerin açılmış olması yeterli. Müze de açılmamış olsa dert değil. Bunun gibi şeyleri takmanın manası yok.

Önemli olan 15 Ocak'da maç oynanmasında hiçbir sıkıntı olmaması ve tüm Türkiye'nin görüşüne çıkarken stad, görüntü olarak gelenlere, izleyenlere prestij düşürücü bir çirkinlik göstermemek.​

renktaş tebrikler aynen katılıyorum ve şunu eklemek istiyorum açılış günü stadımızı dolduralım ve orayı cehenneme çevirelim ne basın kalır nede diğer fasafisolar saygılar
 

resul87

Demir Aslan
Katılım
5 Nis 2010
Mesaj
18
Alınan Beğeni
0
Arkadaşlar Açılış Maçı AJAX ile yapılacakmış. Bir kaç gazatede okudum. Doğrumu acaba? bilginiz varmı???
 

Karayel

Gümüş Aslan
Katılım
16 Ara 2010
Mesaj
275
Alınan Beğeni
2
Ben hiçbir sorun yaşanacağına inanmıyorum.Eksikler genel olarak extra kısım ve bölümlerde olacak.Işın Çelebi bu düzenlemelerin 1 senede tamamlanacağını zaten söyledi.2 sene içinde ise eğer takımda yoluna girer ve taraftarın içinde uyumakta olan ateşi körüklerse, bizi artık kimse tutamaz.Yeter ki aramızda bölünmeler olmasın.Şuan korkunç bir rant kavgası var.Dün kulübü borç harç içine sokanlar bugün emellerine ulaşmak için ellerindeki her yolu deneyerek suni gündem yaratıyorlar.Taraftarda ister istemez etki altında kalıyor.Bu benim için büyük bir ihanettir.Seven,sevdiğinin kusurlarını ortalığa döküp köpeklere yem yapmaz.Bu sevmek değildir.Bu rant peşinde koşmaktır.İhanettir. Taraftarlardaki bu ümitsizlik bu güvensizlik beni olumsuz etkiliyor.
Geleceğe umutla bakalım.
 

kayık

Platin Aslan
Katılım
26 Ara 2009
Mesaj
1,496
Alınan Beğeni
24
.Şuan korkunç bir rant kavgası var.Dün kulübü borç harç içine sokanlar bugün emellerine ulaşmak için ellerindeki her yolu deneyerek suni gündem yaratıyorlar.Taraftarda ister istemez etki altında kalıyor.Bu benim için büyük bir ihanettir.Seven,sevdiğinin kusurlarını ortalığa döküp köpeklere yem yapmaz.Bu sevmek değildir.Bu rant peşinde koşmaktır.İhanettir. Taraftarlardaki bu ümitsizlik bu güvensizlik beni olumsuz etkiliyor.
Geleceğe umutla bakalım.
Bence boyundan büyük laflar etmişsin. Bırak bunları kulübün sahipleri düşünsün, hiçbiri senden daha akılsız değil.
 

tugi

Bronz Aslan
Katılım
26 Eyl 2010
Mesaj
71
Alınan Beğeni
1
Şuan korkunç bir rant kavgası var.Dün kulübü borç harç içine sokanlar bugün emellerine ulaşmak için ellerindeki her yolu deneyerek suni gündem yaratıyorlar.Taraftarda ister istemez etki altında kalıyor.Bu benim için büyük bir ihanettir.Seven,sevdiğinin kusurlarını ortalığa döküp köpeklere yem yapmaz.Bu sevmek değildir.Bu rant peşinde koşmaktır.İhanettir. Taraftarlardaki bu ümitsizlik bu güvensizlik beni olumsuz etkiliyor.
Geleceğe umutla bakalım.

sana katiliyorum. on yildir faruk süren´in arkasindan toparlamakla gecti.
 
Durum
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.